Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Smaken på köttig Wilhelm, favoriten hos de som gillar kött av A-klass, krönes med vitlök och blåmögelost. Denna delikatess smakar som den är grillad…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
svinkött, vatten, BLÅMÖGELOST (5 %), späck, joderat salt, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), vitlök (0, 5 %), antioxidationsmedel E 301, dextros, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Svinkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870078858
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 166 kJ / 282 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 9,6 g |
| Kolhydrat | 0,6 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 175 mg |
| Fosfor | 142 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


