Laddar

Aunt Mabel's Choklad-bananmuffins 95g
Alla Aunt Mabel's produkterInformation
Information
Muffins med choklad och banana.
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Mandlar, Hasselnötter, Pekannöt, Valnöt, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, rapsolja, ÄGG, banan 8, 5 %, mörk choklad 7 % (kakaomassa, socker, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), naturligt vaniljextrakt), vatten, fuktighetsbevarandemedel (E420, E422), modifierad stärkelse (E1422), jäsningsmedel (E450, E500), salt, emulgeringsmedel (E471), konserveringsmedel (E202), ÄGGVITEPULVER, arom (banan), arom, stabiliseringsmedel (E415), mjölbehandlingsmedel (E300).
Kontaktuppgifter
Aunt Mabel's
Millba AS, Norge/Norja/Norway
post@millba.no
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Levereras djupfrysta. Förvaras upptinad i rumstemperatur (ca. 20°C) i 28 dygn. Bäst före datum utmärks skiljt på den upptinade produkten. Får inte frysas om efter upptining.
Bruksanvisning
Produkten har varit fryst. Förvaras upptinad i rumstemperatur. Bäst före datum utmärks skiljt på den upptinade produkten. Får inte frysas ner igen efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 533 kJ / 369 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 3 g |
| Kolhydrat | 43 g |
| - varav sockerarter | 24 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


