Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Auran Buffalo mayo dip street sauce 270g
Alla Auran produkterUngefär2,99 €
Vertailuhinta 11,07 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Buffalo mayo dip street-sås ger den klassiska hetta från wings-såsen, med en syrlig och smörig smakprofil, direkt in i majonnäsens lena famn.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Växtolja (ryps, raps), vatten, ättika, socker, chili, salt, modifierad majs- och potatisstärkelse, förtjockningsmedel (E415, E412), SENAPSFRÖ, sockerrörsvinäger, solrosolja, kryddor (vitlök, cayennepeppar), arom, konserveringsmedel (E202, E211), surhetsreglerande medel (E260, E270, E330, E327, E500), kryddextrakt (gurkmeja, paprika), antioxidant (E385).
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@auran.fi
EAN
6409538435560
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 978 kJ / 480 kcal |
| Fett | 50 g |
| - varav mättat fett | 3,5 g |
| Kolhydrat | 6,5 g |
| - varav sockerarter | 5,4 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

