Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Chilimajonnäs är en milt eldig, laktosfri och glutenfri majonnäs full av smak, och den passar perfekt med en kryddstark hamburgare eller med…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Växtolja (ryps/raps), vatten, konserverad paprika (bl.a. paprika, stabiliseringsmedel (E509)), socker, Auran Senap (bl.a. SENAPSFRÖ, kryddextrakt (gurkmeja)), ättika, citronsaft, salt, modifierad majsstärkelse, ÄGGULEPULVER, kryddor (cayenne/chili 0, 3 %, vitlök), konserveringsmedel (E202, E211), förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), surhetsreglerande medel (citronsyra, mjölksyra, kalciumlaktat), dextros.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
Tillverkare
Lunden Oy Ab Jalostaja
0
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 954 kJ / 474 kcal |
| Fett | 48 g |
| - varav mättat fett | 2,9 g |
| Kolhydrat | 9 g |
| - varav sockerarter | 8 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

