Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Dijonsenap är en snäppet elegantare senap till både vardag och fest. Senapen utan tillsatser i en behändig tub trycker du enkelt ut på din mat.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Vatten, SENAPSFRÖ, ättika, växtolja (ryps, raps), salt, kryddextrakt (gurkmeja).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531700702
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 714 kJ / 172 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 5,9 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 6,4 g |
| Salt | 2,90 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


