Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Hamburgersås ger smak åt varje tugga. Denna mångsidiga och veganska sås passar perfekt i hamburgare, på smörgåsar och i sallader, och ger dem…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Växtolja (raps/raps), vatten, socker, vinäger, tomatpure, gurka, salt, modifierad potatis- och majsstärkelse, SENAPSFRÖ, förtjockningsmedel (E415, E412), lök, majsstärkelse, paprika, surhetsreglerande medel (E270, E327, E500), konserveringsmedel (E211, E202), aromer, kryddextrakt (gurkmeja), färg (E160a), antioxidationsmedel (E385).
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@auran.fi
Tillverkare
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
EAN
6409538435553
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 876 kJ / 455 kcal |
| Fett | 45 g |
| - varav mättat fett | 2,8 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 9,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

