Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Gurkmajonnäs är hemmakockens laktosfria och glutenfria vän som smakar perfekt till exempel med hamburgare, pommes och annat från…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Rypsolja, vatten, senapsgurksallad (10 %, bl.a. gurka 50 %, lök, paprika, aromer, färg (betakaroten)), Auran senap (bl.a. SENAPSFRÖ, kryddextrakt (gurkmeja)), socker, ättika, modifierad majsstärkelse, salt, ÄGGULEPULVER, surhetsreglerande medel (citronsyra, mjölksyra), konserveringsmedel (E202, E211), förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), dextros.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
Tillverkare
Lunden Oy Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 945 kJ / 472 kcal |
| Fett | 48 g |
| - varav mättat fett | 2,9 g |
| Kolhydrat | 8,7 g |
| - varav sockerarter | 7,4 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

