Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Söt senap är en rejäl senap som tar dig på en söt smakresa genom ett finländskt landskap. Den söta senapen passar perfekt till bland annat…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Socker, vatten, SENAPSPULVER, ättika, kryddextrakt (gurkmeja).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531700764
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt.
Bruksanvisning
Omskakas
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 112 kJ / 264 kcal |
| Fett | 6,1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 47 g |
| - varav sockerarter | 42 g |
| Protein | 4,6 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


