Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Mild senap är en perfekt senap för de som tycker om mjuka smaker. Senapen är som bäst med ärtsoppa och läcker grillmat, men den passar också…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Vatten, socker, SENAPSFRÖ, ättika, växtolja (ryps, raps), salt, färg (sockerkulör), kryddextrakt (chili).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531700016
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 018 kJ / 243 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 27 g |
| - varav sockerarter | 24 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 2,80 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


