Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Pestopålägg tillverkat i Finland, är ett mjölkfritt, glutenfritt och veganskt alternativ för alla som gillar god mat. Det här mångsidiga…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Växtolja (ryps, raps), vatten, nötfri pesto (7 %, bl.a. solrosolja, basilikaextrakt (30 %), majsstärkelse, vitlök, vinättika, fruktos), ättika, potatisstärkelse, potatisprotein, socker, salt, surhetsreglerande medel (mjölksyra, kalciumlaktat, citronsyra), modifierad majsstärkelse, konserveringsmedel (E202, E211).
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
kuluttajapalvelu@auran.fi
EAN
6409531102056
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 830 kJ / 444 kcal |
| Fett | 46 g |
| - varav mättat fett | 2,9 g |
| Kolhydrat | 7 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

