Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Ranch Street Sauce fulländar matstunderna med sin fylliga smak och passar till nästan vilken rätt som helst – prova själv!
Auran street-såser…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Växtolja (ryps/raps), vatten, ättika, socker, tomatpuré, SENAPSFRÖ, salt, modifierad potatis- och majsstärkelse, vitlök, chili, förtjockningsmedel (E415, E412), kryddor (svartpeppar, timjan), surhetsreglerande medel (E270, E327, E330, E500), konserveringsmedel (E202, E211), antioxidant (E385), kryddextrakt (gurkmeja)
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@auran.fi
Tillverkare
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@auran.fi
EAN
6409538435492
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 022 kJ / 491 kcal |
| Fett | 51 g |
| - varav mättat fett | 3,6 g |
| Kolhydrat | 8,1 g |
| - varav sockerarter | 6,8 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

