Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Remouladsås är en mångsidig vegansk sås full av fyllig smak. Denna kökets mångsysslare passar perfekt till exempelvis fisk, som dipp, på…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Växtolja (raps/raps), vatten, socker, grönsaker 7 % (gurka, morot, blomkål, lök, paprika), ättika, SENAPSFRÖ, salt, modifierad potatis- och majsstärkelse, förtjockningsmedel (E415, E412), majsstärkelse, surhetsreglerande medel (E270, E327, E500), konserveringsmedel (E211, E202), aromer, kryddextrakt (gurkmeja), färg (E160a), antioxidationsmedel (E385).
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@auran.fi
Tillverkare
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
EAN
6409538435546
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 892 kJ / 459 kcal |
| Fett | 46 g |
| - varav mättat fett | 2,8 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 8,7 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

