Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Auran Roasted sesame & garlic with chili twist street sauce 270g
Alla Auran produkterUngefär2,99 €
Vertailuhinta 11,07 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Roasted sesame & garlic street sauce – den nya smakförstärkaren för streetfood! Denna fylliga majonnäsbaserade sås kombinerar den djupa aromen…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sesamfrön, Senap
Ingredienser
Växtolja (ryps, raps), vatten, socker, ättika, chili 2, 6 %, rostad SESAMolja 2 %, vitlök 1, 6 %, salt, modifierad potatis- och majsstärkelse, förtjockningsmedel (E415, E412), SENAPSFRÖN, konserveringsmedel (E202, E211), surhetsreglerande medel (E260, E270, E327, E330, E500), antioxidant (E385), kryddextrakt (gurkmeja).
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@auran.fi
EAN
6409538435577
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 102 kJ / 510 kcal |
| Fett | 53 g |
| - varav mättat fett | 3,9 g |
| Kolhydrat | 7,7 g |
| - varav sockerarter | 6,4 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

