Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Ekologisk söt senap tillreds av de bästa ekologiska ingredienserna, utan tillsatser. Senapen är som bäst med ärtsoppa och läcker grillmat, men…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Ekologisk socker, vatten, ekologisk SENAPSPULVER, ekologisk ättika, ekologiska kryddor (gurkmeja, chili, paprika).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531700290
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 950 kJ / 220 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 50 g |
| - varav sockerarter | 46 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


