Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Med Auran Släta salsa förfinar du tex mex-rätterna ännu smoothare! Denna tomatiga och läckra salsasås får extra sting från jalapeno och är förpackad…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Tomat 49 %, vatten, lök, tomatsaft, paprika, modifierad majsstärkelse, citronsaft, socker, jalapeno, salt, oregano, spiskummin, surhetsreglerande medel (E330), vinäger, stabiliseringsmedel (E509).
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409538435539
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Tort, i rumstemperatur. Öppnad ca 2 veckor i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 175 kJ / 41 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 8,6 g |
| - varav sockerarter | 4,4 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

