Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Sriracha Street Sauce ger en fyllig smak och precis lagom hetta till dina matstunder!
Auran street-såser erbjuder djärva smakupplevelser för…
Tillverkningsland
Allergener
Senap
Ingredienser
Växtolja (ryps/raps), vatten, socker, ättika, chili 3, 5 %, citronsaft, salt, SENAPSFRÖ, modifierad potatis- och majsstärkelse, paprika, förtjockningsmedel (E415, E412), vitlök, solrosolja, konserveringsmedel (E202, E211), surhetsreglerande medel (E270, E327, E330, E500), stabiliseringsmedel (E509), kryddextrakt (gurkmeja, paprika).
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@auran.fi
Tillverkare
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@auran.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 990 kJ / 483 kcal |
| Fett | 48 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 9,6 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

