Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Äkta majonnäs är en mångsidig laktosfri och glutenfri tub full av mjuk smak. Den är hemmakökets kungliga tillskott som passar perfekt med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Rypsolja, pastöriserad ÄGGULA, ättika, socker, vatten, Auran senap (bl.a. SENAPSFRÖ, kryddextrakt (gurkmeja)), salt, konserveringsmedel (E202, E211), surhetsreglerande medel (ascorbinsyra, mjölksyra, citronsyra).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409538431388
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 3 120 kJ / 760 kcal |
| Fett | 82 g |
| - varav mättat fett | 5 g |
| Kolhydrat | 3,7 g |
| - varav sockerarter | 3,1 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

