Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Eldig senap är en rejäl tub till senapsfans med eldsjäl. Senapen är som bäst med ärtsoppa och läcker grillmat, men den passar också utmärkt på…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Vatten, socker, SENAPSFRÖ, ättika, senapspulver, växtolja (ryps, raps), salt, kryddextrakt (chili, gurkmeja), färg (sockerkulör), cayennepeppar.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531700054
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 081 kJ / 259 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 25 g |
| - varav sockerarter | 20 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 2,30 g |
| Fiber | 2,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


