Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Stark senap har primitiv kraft vars smak vinner finländska senapsfans över på sin sida. Vid senapstillverkningen följer vi fortfarande det…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Vatten, SENAPSFRÖ, socker, ättika, växtolja (ryps, raps), äppelvinäger, salt, färg (sockerkulör), kryddextrakt (chili), cayennepeppar.
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531700139
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 022 kJ / 245 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 25 g |
| - varav sockerarter | 22 g |
| Protein | 6,3 g |
| Salt | 2,90 g |
| Fiber | 3,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


