Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Vitlök-persilja pålägg tillverkat i Finland, är ett mjölkfritt, glutenfritt och veganskt alternativ för alla som gillar god mat. Det här…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Växtolja (ryps, raps), vatten, krossad vitlök (5 %, bl.a. vitlök 80 %), senap (bl.a. SENAPSFRÖ, kryddextrakt (gurkmeja)), ättika, potatisstärkelse, potatisprotein, kryddor (vitlök 1, 7 %, persilja 0, 2 %), socker, salt, surhetsreglerande medel (mjölksyra, kalciumlaktat, citronsyra), konserveringsmedel (E202, E211) modifierad majsstärkelse.
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
kuluttajapalvelu@auran.fi
Tillverkare
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
kuluttajapalvelu@auran.fi
EAN
6409531102018
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 830 kJ / 444 kcal |
| Fett | 45 g |
| - varav mättat fett | 2,5 g |
| Kolhydrat | 8,7 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 1,6 g |
| Salt | 0,94 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

