Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Vegansk chilimajonnäs är en laktosfri och glutenfri brännande delikatess som passar för varje vegan och blandätare. Med den oemotståndliga…
Tillverkningsland
Allergener
Senap
Ingredienser
Växtolja (ryps/raps), vatten, socker, Auran Senap (bl.a. SENAPSFRÖ, kryddextrakt (gurkmeja)), ättika, citronsaft, konserverad paprika (bl.a. paprika, stabiliseringsmedel (E509)), chilisås (2, 5 %, bl.a. chili 86 %, surhetsreglerande medel (ättiksyra)), salt, modifierad potatis- och majsstärkelse, kryddor (cayennepeppar 0, 2 %, vitlök), förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), konserveringsmedel (E202, E211), surhetsreglerande medel (mjölksyra, kalciumlaktat, citronsyra, natriumkarbonat).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
Tillverkare
Lunden Oy Ab Jalostaja
0
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 006 kJ / 487 kcal |
| Fett | 51 g |
| - varav mättat fett | 3,6 g |
| Kolhydrat | 7 g |
| - varav sockerarter | 6,2 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

