Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Veganska majonnäs är perfekt även för krävande smak. Med den fullständigt veganska, laktosfria och glutenfria majonnäsen smaksätter du bland…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Växtolja (ryps/raps), vatten, Auran Senap (bl.a. SENAPSFRÖ, kryddextrakt (gurkmeja)), ättika, socker, modifierad potatis- och majsstärkelse, salt, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), konserveringsmedel (E202, E211), surhetsreglerande medel (natriumkarbonat, citronsyra).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
Tillverkare
Lunden Oy Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409538431548
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 193 kJ / 533 kcal |
| Fett | 57 g |
| - varav mättat fett | 4 g |
| Kolhydrat | 4,6 g |
| - varav sockerarter | 3,6 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,78 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

