Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Vegansk paprikamajonnäs är hemmakockens laktosfria och glutenfria favorit som spetsar vardagsklassikerna och gatukökets moderna godbitar. Den…
Tillverkningsland
Allergener
Senap
Ingredienser
Växtolja (ryps/raps), vatten, konserverad paprika (8, 4 %, bl.a. paprika, stabiliseringsmedel (E509)), Auran Senap (bl.a. SENAPSFRÖ, kryddextrakt (gurkmeja)), socker, ättika, modifierad potatis- och majsstärkelse, salt, surhetsreglerande medel (mjölksyra, kalciumlaktat, natriumkarbonat, citronsyra), senapsgurksallad (bl.a. gurka, lök, aromer, färg (betakaroten)), förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), konserveringsmedel (E202, E211), kryddor (chili, spiskummin, oregano, vitlök).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
Tillverkare
Lunden Oy Ab Jalostaja
0
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 905 kJ / 462 kcal |
| Fett | 48 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 7,3 g |
| - varav sockerarter | 5,9 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

