Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Auran Smörgåspickels 250g är en mångsidigt användbar laktosfri och glutenfri pickels full av mjuka smaker. Denna kökets kunglighet passar perfekt för…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Växtolja (ryps/raps), vatten, grönsakspickels (gurka, morot, socker, ättika, blomkål, lök, vatten, salt, joderad salt, modifierad potatisstärkelse, kryddor (dill, gurkmeja), konserveringsmedel (E202), aromer), ättika, socker, Auran senap (vatten, socker, SENAPSFRÖ, ättika, rypsolja, salt, konserveringsmedel (E211), färg (E150c), kryddextrakt (chili)), modifierad majsstärkelse, salt, ÄGGULEpulver, surhetsreglerande medel (E270, E327), förtjockningsmedel (E415, E412), konserveringsmedel (E211, E202), dextros, antioxidationsmedel (E385).
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 320 7878/kuluttajapalvelu@auran.fi
Tillverkare
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 721 kJ / 417 kcal |
| Fett | 42 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 8,4 g |
| - varav sockerarter | 5,5 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 1,60 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

