Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den nya BareBar-mellanmålsbaren med smak av morotskaka kombinerar näringsrika ingredienser på ett läckert sätt. Den mjuka men krispiga konsistensen…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sojabönor, Havre, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter
Ingredienser
Dadel 47 % (icke-eu), CASHEWNÖTTER, HASSELNÖTTER, löslig kostfiber (polydextros), HAVREgryn, torkad morotsgryn 4 %, hampaprotein, kryddor (kanel, kardemumma), rismjöl, citronmeliss extrakt. Kan innehålla spår av jordnötter, andra nötter, mjölk och soja.
Kontaktuppgifter
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, Vantaa, Finland
https://www.leader.fi, https://leader.fi/feedback
Tillverkare
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, Vantaa, Finland
https://www.leader.fi, https://leader.fi/feedback
EAN
6430080442348
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
på torr, sval plats
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 658 kJ / 397 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 2,4 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 34 g |
| Protein | 9,2 g |
| Salt | 0,08 g |
| Fiber | 11 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

