Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Birkkalan Eko Stora speltflingor fullkorn 600g
Alla Birkkalan Tila produkterUngefär3,34 €
Vertailuhinta 5,57 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Birkkalan Eko Stora speltflingor fullkorn 600g
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Spelt
Ingredienser
SPELT
Kontaktuppgifter
Marknadsförare
Birkkalan tila
FI25410 Suomusjärvi, Suomi/Finland
EAN
6420614280294
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 330 kJ / 320 kcal |
| Fett | 2,6 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| - varav enkelomättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 59 g |
| - varav sockerarter | 2,7 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 10 g |
| Natrium | 0 g |

