Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Blå Band laktosfri Napolitan gryta pasta-grönsaks-kryddmix 170 g
Alla Blå Band produkterUngefär2,58 €
Vertailuhinta 15,18 €/kg
Information
Information
Napolitan gryta innehåller pasta, tomater och ärter. Prova att tillaga grytan med sojakross eller Härkis. Prova även att tillsätta svamp, vitlök…
Tillverkningsland
Spanien
Allergener
Skaldjur, Ägg, Fiskar, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Selleri, Senap, Lupin, Blötdjur, Vete
Ingredienser
Pasta (semolina av DURUMVETE) (GLUTEN), tomat 25 %, lök, gröna ärtor 4, 9 %, modifierad stärkelse, salt, socker, vegetabiliskt fett (palm), solrosolja, jästextrakt, rostad lök, färgämne: E150c, arom, oregano, syra: E330. Pasta 47 %, grönsaker 36 % och kryddor 0, 1 %. Kan innehålla spår av: SOJA, MJÖLK, SELLERI, ÄGG, LUPIN, SENAP, FISK, KRÄFTDJUR, BLÖTDJUR.
Kontaktuppgifter
Prescott Oy
Paraatikatu 13, 15700 Lahti
info@prescott.fi
EAN
7322550038696
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 296 kJ / 70 kcal |
| Fett | 0,9 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 3,3 g |
| Protein | 2,3 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


