Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fiberrika havre- och fröbullar smaksatta med chili och tomat. Veganska och fria från tillsatser.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
FullkornsHAVREflingor (Finland) och -fiber (EU) 26%, vatten, frön (solrosfrö, linfrö, kurbitsfrö16 % (EU och utanför EU), rostad lök, tomatpuré, chilipuré (habanero-chili, vinäger, salt), härdad rapsolja, maltat fullkorns RÅGflingor och -mjöl, VETEmjöl, sirap, joderat salt, psyllium. Kan innehålla SOJA.
Kontaktuppgifter
Boltsi Oy
Keihäskatu 4, 33530 Tampere
EAN
6424200067115
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under + 6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 229 kJ / 295 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 26 g |
| - varav sockerarter | 4,5 g |
| Protein | 8,2 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

