Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
De läckra havre- och fröbullarna är fiberrika, veganska och fria från tillsatser.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
Frön (solrosfrö, linfrö, kurbitsfrö) 19 % (EU och utanför EU), vatten, fullkornsHAVRE flingor(Finland) och -fiber 18 % (EU), rostad lök, härdad rapsolja, maltat fullkornsRÅGflingor och -mjöl, sirap, VETE mjöl, joderat salt, psyllium. Kan innehålla SOJA.
Kontaktuppgifter
Boltsi Oy
Keihäskatu 4, 33530 Tampere
EAN
6424200067016
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under + 6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 493 kJ / 358 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 3,9 g |
| Kolhydrat | 31 g |
| - varav sockerarter | 3,8 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 9,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

