Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Boström Tårtbotten 220 g
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Vete
Ingredienser
ägg, vetemjöl, socker, vatten, stabiliseringsmedel (E422 vegetabilisk), jäsningsämnen (E450, E500), konserveringsmedel (E202, E281), emulgeringsmedel (E471 vegetabilisk, E475 vegetabilisk), salt, arom
EAN
6439800001216
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 163 kJ / 278 kcal |
| Fett | 4,4 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 50,8 g |
| - varav sockerarter | 27,2 g |
| Protein | 8,1 g |
| Salt | 0,45 g |
| Fiber | 1,2 g |
| Natrium | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


