Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Sockerfri och laktosfri, utan att pruta på smaken. En choklad som smälter i munnen och skämmer bort smaklökarna och som passar utmärkt till bakning…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Sojabönor
Ingredienser
Sötningsmedel: maltitol, kakaomassa (icke-EU), kakaosmör (icke-EU), LAKTOSFRITT MJÖLKFETT, emulgeringsmedel: SOJALECITIN, sötningsmedel: steviolglykosider, salt, arom: vanillin. Överdriven konsumtion kan ha laxerande verkan. Kakaohalt 50 %. Kan innehålla spår av mjölkprotein.
Kontaktuppgifter
Brunberg Oy
PL 65, 06151 Porvoo
https://www.brunberg.fi
Tillverkare
Brunberg Oy
PL 65, 06151 Porvoo
https://www.brunberg.fi
EAN
6436000017504
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 925 kJ / 465 kcal |
| Fett | 36,6 g |
| - varav mättat fett | 21,4 g |
| Kolhydrat | 54,9 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 2,3 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 7,3 g |
| Natrium | 7,2 g |
