Laddar

Information
Information
Chef Lundéns Kyckling-baconwrap lindar in smaskig kyckling, krispig bacon och färsk sallad i en kompakt tortilla. Den genast färdiga wrapen bringar…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Vete
Ingredienser
tortilla (VETEMJÖL, vatten, palmolja, stabiliseringsmedel (E412, E422), VETEGLUTEN, salt, , jäsmedel (E500, E450), socker, glukossirap, surhetsreglerande medel (E296), malt (VETE, KORN), emulgeringsmedel (E471), konserveringsmedel (E282, E202), HAVREMJÖL, jäst, jäsmedel (E290)), kycklingfilé (EU) 25%, majonnäs (rapsolja, rybsolja, ÄGGULA , SENAPSFRÖ, gurkmejaextrakt, ättika, risstärkelse, konserveringsmedel (E211), förtjockningsmedel (E415), gelatin), frillice sallad, bbq sås (tomat, äppelextrakt, modifierad majsstärkelse, lök, vitlök, rökarom, chili, spiskummin), bacon (EU) 4% (griskött (EU), dextros, antioxidationsmedel (E301), kryddextrakt, konserveringsmedel (E250), rökarom).
Kontaktuppgifter
Oy Lundén Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 3207878, kuluttajapalvelu@cheflunden.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 254 kJ / 302 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 2,8 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 3,2 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


