Laddar

Chef Lundén Skinka-cheddarsandwich 210g
Alla Chef Lunden produkterInformation
Information
Chef Lundéns skinka-cheddarsandwich är en älskad brödklassiker som räddar alla hastiga lunchpauser och hungriga picknickar. Det är enkelt att sortera…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
bröd (VETEMJÖL, vatten, rapsolja, linfrö, RÅGKROSS, majskross, socker, HAVREFLINGOR, solrosfrö, salt, emulgeringsmedel (E481), RÅGMALT, jäst, konserveringsmedel (E282)), skinka (EU) 14 % (griskött, stabiliseringsmedel (E450, E451), dextros, antioxidationsmedel (E301), konserveringsmedel (E250)), tomat 10 %, gurka 10 %, cheddar ost 10 % (MJÖLK, syringskultur, löpe, färg (E160b)), majonnäs (rybsolja, ättika, modifierad potatisstärkelse, ÄGGULEPULVER, stabiliseringsmedel (E415, E412), SENAPSAROM, konserveringsmedel (E202, E211), färg (E160a)), frillice sallad 5 %. Ägg från frigående höns inomhus.
Kontaktuppgifter
Oy Lundén Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
kuluttajapalvelu@cheflunden.fi, 010 3207878
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 891 kJ / 212 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 2,5 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 9,7 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


