Laddar

Information
Information
Chef Lundéns Skinka-ostbatong är full med saftig skinka, mjuk ost och fyllig majonnäs. Batongen räddar alla hastiga lunchpauser och hungriga…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Vete
Ingredienser
bröd (VETEMJÖL, vatten, joderad salt, VETESURDEG, emulgeringsmedel (E472e, E322), dextros, GLUTEN, antioxidationsmedel (E300)), skinka 23 % (griskött (EU), salt, stabiliseringsmedel (E450, E451), dextros, antioxidationsmedel (E301), konserveringsmedel (E250)), OST 15 %, majonnäs (rapsolja, rybsolja, ättika, modifierad potatisstärkelse, socker, ÄGGULEPULVER, stabiliseringsmedel (E415, E412), SENAPSAROM, konserveringsmedel (E202, E211), färgämne (E160a)), paprika 8 %, frillice sallad 5 %. Kraftigt saltad. Ägg från frigående höns inomhus.
Kontaktuppgifter
Lunden Food OÜ
Vahe tee 16, Loo, Jõelähtme, 74201 Harjumaa, Estonia
kuluttajapalvelu@cheflunden.fi, 010 3207878
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 928 kJ / 222 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,60 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


