Laddar

Information
Information
Upplev pizza på ett helt nytt sätt med Margarita-batongen! Den ostgratinerade batongen innehåller bekanta pizzaingredienser: fyllig mozzarella,…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Vete
Ingredienser
bröd (VETEMJÖL, vatten, bakblandning (VETEMJÖL, joderad salt, VETESURDEG, emulgeringsmedel (E472e, E322), dextros, GLUTEN, antioxidationsmedel (E300)), OST (MJÖLK, syrningskultur, salt, geleringsmedel (E509), jästextrakt), rapsolja, jäst), mozzarellaost 30 % (MJÖLK, salt, löpe, syrningskultur), majonnäs (vatten, rapsolja, rybsolja, ättika, modifierad potatisstärkelse, socker, salt, ÄGGULEPULVER, stabiliseringsmedel (E415, E412), SENAPSAROM, konserveringsmedel (E202, E211), färgämne (E160a)), rostad paprika 7 % (rostad paprika, vatten, salt, vinäger, socker), ruccola 5 %, rapsolja, vatten, tomat, vitlök, oregano, salt, örter. Kraftigt saltad. Ägg från frigående höns inomhus.
Kontaktuppgifter
Lunden Food OÜ
Vahe tee 16, Loo, Jõelähtme, 74201 Harjumaa, Viro
kuluttajapalvelu@cheflunden.fi, 010 3207878
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 188 kJ / 284 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 6,2 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 10,5 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1 g |


