Laddar

Information
Information
Chef Lundéns Rostbiff batong är full av läckra smaker. Denna batong, fylld med smakrik rostbiff, pickles, färsk sallad och remouladesås, är…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Vete
Ingredienser
bröd (VETEMJÖL, vatten, joderad salt, VETESURDEG, emulgeringsmedel (E472e, E322), dextros, antioxidationsmedel (E300)), rostbiff/nötstek 21 % (nötkött 94 % (EU), salt, stabiliseringsmedel (E451, E450), majsdextros, antioxidationsmedel (E301), konserveringsmedel (E250), rökarom), sås (rapsolja, marinerad vegetabilisk blandning (gurka, socker, morot, lök, paprika, blomkål, ättika, aromer), modifierad majsstärkelse, SENAP (SENAPSFRÖ), ÄGGULEPULVER, förtjockningsmedel (E415), konserveringsmedel (E202), färgämne (E160a), surhetsreglerande medel (E330)), ättiksgurka 10 % (surhetsreglerande medel (E260)), frillice sallad 6 %. Kraftigt saltad. Ägg från frigående höns inomhus.
Kontaktuppgifter
Lunden Food OÜ
Vahe tee 16, Loo, Jõelähtme, 74201 Harjumaa, Estonia
010 3207878, kuluttajapalvelu@cheflunden.fi
Tillverkare
Lunden Food OÜ
Vahe tee 16, Loo, Jõelähtme, 74201 Harjumaa, Estonia
010 3207878, kuluttajapalvelu@cheflunden.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 845 kJ / 204 kcal |
| Fett | 7 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 26 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 8,4 g |
| Salt | 1,60 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


