Laddar

Chef Lunden Pepperoni Diavola batong 190 g
Alla Chef Lunden produkterInformation
Information
Upplev pizza på ett helt nytt sätt med Pepperoni Diavola -batongen! Den ostgratinerade batongen innehåller de bekanta pizzaingredienser: kryddig…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
bröd (VETEMJÖL, vatten, bakblandning (VETEMJÖL, joderad salt, VETESURDEG, emulgeringsmedel (E472e, E322), dextros, VETEGLUTEN, antioxidationsmedel (E300)), ost (MJÖLK, syrningskultur, salt, konsistensmedel (E509), jästextrakt), rapsolja, jäst), mozzarellaost 16 % (MJÖLK, salt, syrningskultur, löpe, surhetsreglerande medel (E330)), tomatpuré (tomat, salt, surhetsreglerande medel (E330)), pepperoni 12 % (griskött, späck, salt, kryddor, aromer, antioxidationsmedel (E300), paprikaextrakt, konserveringsmedel (E250)), vatten, lök, jalapeno 2 % (jalapeno, vatten, salt, vinäger, surhetsreglerande medel (E330), konsistensmedel (E509)), ruccola, tomatpasta (tomat, salt), rapsolja, salt, modifierad stärkelse, vitlök, basilika, oregano, chili. Kraftigt saltad.
Kontaktuppgifter
Oy Lundén Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
kuluttajapalvelu@cheflunden.fi, 010 3207878
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 008 kJ / 242 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 4,9 g |
| Kolhydrat | 23 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 2,10 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1 g |


