Laddar

Information
Information
Chef Lundéns Vöner®-rulle är en växtbaserad smakupplevelse för alla kebabälskare! Den tunna libabrödsrullen är fylld med smakrika Vöner®-skivor,…
Tillverkningsland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Korn, Vete
Ingredienser
bröd 36 % (VETEMJÖL, vatten, socker, jäst, salt, KORNMALT), Vöner®-vegetabiliskt protein 17 % (vatten, VETEPROTEIN, rapsolja, kryddor, aromer, emulgeringsmedel (E322), surhetsreglerande medel (E262), karamelliserat socker, dextros), kål 16 %, gurka 12 %, majonnäs (rapsolja, vatten, socker, salt, SENAPSPULVER, modifierad stärkelse, kikärtsprotein, solrosprotein, ärtprotein, förtjockningsmedel (E415, E417), surhetsreglerande medel (E260)), vatten, tomatpasta 3 % (tomat, salt), socker, chilisås (chili 56 %, vitlök, socker, salt, destillerad vinäger, konserveringsmedel (E202), stabiliseringsmedel (E415)), salt, konserveringsmedel (E262), buljongspulver (salt, glukos, jästextrakt, arom, lök, morot, vitlök, bockhornsklöver, färgämne (E160c)), lök, vitlök, ättika, modifierad stärkelse, spiskummin, svartpeppar, chili.
Kontaktuppgifter
Oy Lundén Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
kuluttajapalvelu@cheflunden.fi, 010 3207878
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 801 kJ / 194 kcal |
| Fett | 6,8 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 3,8 g |
| Protein | 8,6 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


