Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Fräscht kokosvatten är som naturens egen elektrolytdryck - Uppfriskande och återfuktande.
Tillverkningsland
Cypern
Ingredienser
100% kokosnötvatten tillverkat av koncentrat från kokosnötvatten.
Kontaktuppgifter
RAE House Oy
Nuottapolku 9 LH 12 00330 Helsinki
Importör
RAE House Oy
Nuottapolku 9 LH 12 00330 Helsinki
EAN
5290074005673
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning förvaras i kylskåp och bör förbrukas inom 3 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 72 kJ / 17 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 4,3 g |
| - varav sockerarter | 3,9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 0 g |
| Vitamin C | 26 mg |

