Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Coop apelsinjuice 900 ml
Alla Coop produkterUngefär3,25 €
Vertailuhinta 3,39 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Information
Information
Fräsch Coop-apelsinjuice med fruktkött. Inte från koncentrat. Pastöriserad.
Tillverkningsland
Frankrike
Ingredienser
INGREDIENSER: Apelsinjuice med fruktkött (EU (Spanien) och icke-EU).
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
LSDH
EAN
7340191152571
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: Vid högst +8°C.
Bruksanvisning
Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 161 kJ / 38 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 8,7 g |
| - varav sockerarter | 8,7 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,00 g |
| Biotin | 0 g |
| Kalcium | 0 g |
| Klorid | 0 g |
| Krom | 0 g |
| Koppar | 0 g |
| Fluorid | 0 g |
| Järn | 0 g |
| Foolihappo | 0 g |
| Jod | 0 g |
| Kalium | 0 g |
| Magnesium | 0 g |
| Mangan | 0 g |
| Molybden | 0 g |
| Niacin | 0 g |
| Fosfor | 0 g |
| Pantotensyra | 0 g |
| Riboflavin | 0 g |
| Selen | 0 g |
| Tiamin | 0 g |
| Vitamin A | 0 g |
| Vitamin B12 | 0 g |
| Vitamin B6 | 0 g |
| Vitamin C | 20 mg |
| Vitamin D | 0 g |
| Vitamin E | 0 g |
| Vitamin K | 0 g |
| Zink | 0 g |


