Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Sockrad, underbart mjuk donits. Laktosfri.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (vete: Finland), vegetabiliska fetter (sertifierad palm, rybs, raps), socker, ÄGG (frigående höns inomhus), vatten, glukossirap, modifierad stärkelse (E1414), jäsmedel (E450, E500), salt, emulgeringsmedel (E471, E475, E477, E481 vegetabiliska), risstärkelse, konserveringsmedel (E202), arom, mjölbehandlingsmedel (E300).
Kontaktuppgifter
Sok
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Malviala Oy
EAN
6438574203185
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 920 kJ / 459 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 52 g |
| - varav sockerarter | 29 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


