Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Coop Eko kyckling- och risgryta ekologisk 190 g 6 mån
Alla Coop produkterUngefär0,99 €
Vertailuhinta 5,21 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk kyckling- och risgryta med grönsaker, kyckling och ris. Gluten- och laktosfri.
Tillverkningsland
Lettland
Ingredienser
Vatten, sötpotatis* 27 %, zucchini* 9, 5 %, kyckling* 8 % (EU), morot* 4, 5 %, ris* 4 %, rismjöl*, rapsolja*. *Ekologisk ingrediens.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lat Eko Food Ltd.
EAN
7340191180673
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur burken bör ev. rester kasseras.
Bruksanvisning
TILLAGNING: Kan användas både kall och varm. Ta av locket före uppvärmning. Klickljudet garanterar oöppnad burk. Värm önskad mängd i mikro/vattenbad/pot. Rör om och känn efter att maten är lagom varm. Rester av uppvärmd mat bör kasseras.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 260 kJ / 62 kcal |
| Fett | 1,4 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 9 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 2,8 g |
| Salt | 0,04 g |
| Fiber | 1 g |
| Natrium | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


