Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Coop Eko gryträtt med grönsaker, ris och kyckling ekologisk 210 g 1 år
Alla Coop produkterUngefär0,99 €
Vertailuhinta 4,71 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk gryträtt med grönsaker, ris och kyckling. Gluten- och laktosfri.
Tillverkningsland
Lettland
Ingredienser
Vatten, morot* 22 %, ris* 16 % (EU), kyckling* 9 % (EU), tomat* 8, 5 %, zucchini* 5 %, ärtor* 3, 5 %, rismjöl*, rapsolja*, lök*, basilika*, rosmarin*, persilja*. *Ekologisk ingrediens.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lat Eko Food Ltd.
EAN
7340191180710
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur burken bör ev. rester kasseras
Bruksanvisning
TILLAGNING: Kan användas både kall och varm. Ta av locket före uppvärmning. Klickljudet garanterar oöppnad burk. Värm önskad mängd i mikro/vattenbad/pot. Rör om och känn efter att maten är lagom varm. Rester av uppvärmd mat bör kasseras.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 313 kJ / 75 kcal |
| Fett | 2,9 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 8,7 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 2,9 g |
| Salt | 0,04 g |
| Fiber | 1 g |
| Natrium | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


