Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Coop Eko grönsaks- och kycklinggryta 190 g 8m
Alla Coop produkterUngefär0,99 €
Vertailuhinta 5,21 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk grönsaks- och kycklinggryta med morot, potatis, kyckling och palsternacka. Gluten- och laktosfri.
Tillverkningsland
Lettland
Ingredienser
Vatten, morot* 28 %, potatis* 15 %, kyckling* 8 % (EU), palsternacka* 8 %, rismjöl*, rapsolja*. *Ekologisk ingrediens.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lat Eko Food Ltd.
EAN
7340191180680
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur påsen bör eventuella rester kasseras.
Bruksanvisning
TILLAGNING: Kan användas både kall och varm. Ta av locket före uppvärmning. Klickljudet garanterar oöppnad burk. Värm önskad mängd i mikro/vattenbad/pot. Rör om och känn efter att maten är lagom varm. Rester av uppvärmd mat bör kasseras.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 236 kJ / 56 kcal |
| Fett | 1,4 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 7,2 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Natrium | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

