Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Coop Eko grönsaks- och köttgryta ekologisk 190 g 6 mån
Alla Coop produkterUngefär0,95 €
Vertailuhinta 5,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk barnmåltid med morot, potatis och nötkött. Gluten- och laktosfri.
Tillverkningsland
Lettland
Ingredienser
Morot* 34 %, potatis* 27 %, vatten, nötkött* 10 % (EU (Estland eller Lettland)), rapsolja*, rismjöl*.*Ekologisk ingrediens.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lat Eko Food Ltd.
EAN
7340191180635
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur burken bör ev. rester kasseras
Bruksanvisning
TILLAGNING: Kan användas både kall och varm. Ta av locket före uppvärmning. Klickljudet garanterar oöppnad burk. Värm önskad mängd i mikro/vattenbad/pot. Rör om och känn efter att maten är lagom varm. Rester av uppvärmd mat bör kasseras.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 309 kJ / 74 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 8,4 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 2,9 g |
| Salt | 0,06 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Natrium | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


