Laddar

Coop Eko grönsaks- och laxpasta ekologisk 190 g 8 mån
Alla Coop produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk barnmat med grönsaker, pasta och lax.
Tillverkningsland
Ingredienser
Vatten, morot* 15 %, LAX* 9 % (EU och icke-EU (Irland eller Norge)), broccoli* 6 %, potatis* 5 %, FULLKORNSVETEMJÖL* (vete: Italien), rismjöl*, GRÄDDE*, lök* 1 %, rapsolja*, dill*. *Ekologisk ingrediens.Kan innehålla spår av soja och senap. Kokt fullkornspasta 18 %.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lat Eko Food Ltd.
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur påsen bör eventuella rester kasseras.
Bruksanvisning
TILLAGNING: Kan användas både kall och varm. Ta av locket före uppvärmning. Klickljudet garanterar oöppnad burk. Värm önskad mängd i mikro/vattenbad/pot. Rör om och känn efter att maten är lagom varm. Rester av uppvärmd mat bör kasseras.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 303 kJ / 72 kcal |
| Fett | 2,3 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 9,3 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 3,2 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Natrium | 0 g |

