Laddar

Coop Eko vegetarisk lasagne ekologisk 210 g 1 år
Alla Coop produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk vegetarisk lasagnemåltid för barn.
Tillverkningsland
Ingredienser
Vatten, tomat* 20 %, morot* 20 %, tomatkoncentrat* 7 %, zucchini* 5 %, FULLKORNSVETEMJÖL* (vete: Italien), SKUMMJÖLKSPULVER*, lök* 2 %, OST*, rapsolja*, rismjöl*, basilika*, rosmarin*. *Ekologisk ingrediens.Kan innehålla spår av soja och senap. Kokt fullkornspasta 17 %.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lat Eko Food Ltd.
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur burken bör ev. rester kasseras.
Bruksanvisning
TILLAGNING: Kan användas både kall och varm. Ta av locket före uppvärmning. Klickljudet garanterar oöppnad burk. Värm önskad mängd i mikro/vattenbad/pot. Rör om och känn efter att maten är lagom varm. Rester av uppvärmd mat bör kasseras.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 313 kJ / 75 kcal |
| Fett | 2,5 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 8,8 g |
| - varav sockerarter | 4,8 g |
| Protein | 3,4 g |
| Salt | 0,19 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Natrium | 0,1 g |


