Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Coop Eko pasta bolognese ekologisk 190 g 8 mån
Alla Coop produkterUngefär0,99 €
Vertailuhinta 5,21 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk pasta bolognese. Laktosfri.
Tillverkningsland
Lettland
Ingredienser
Vatten, FULLKORNSVETEMJÖL* (vete: Italien), nötkött* 8 % (EU (Estland eller Lettland)), morot* 8 %, tomatkoncentrat* 5 %, tomat* 3 %, rismjöl*, rapsolja*, lök*, peppar*, basilika*.*Ekologisk ingrediens.Kan innehålla spår av soja och senap. Kokt fullkornspasta 28 %.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lat Eko Food Ltd.
EAN
7340191180642
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur burken bör ev. rester kasseras.
Bruksanvisning
TILLAGNING: Kan användas både kall och varm. Ta av locket före uppvärmning. Klickljudet garanterar oöppnad burk. Värm önskad mängd i mikro/vattenbad/pot. Rör om och känn efter att maten är lagom varm. Rester av uppvärmd mat bör kasseras.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 306 kJ / 73 kcal |
| Fett | 2,4 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 9,4 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 3,1 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Natrium | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

