Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Coop Eko smoothie äpple & bär ekologisk 150 g 1,5 år
Alla Coop produkterUngefär0,99 €
Vertailuhinta 6,60 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk fruktpuré med äpple, blåbär, jordgubbar, björnbär och hallon är i en förpackning som är lätt att ta med. Utan tillsatt socker. Innehåller…
Tillverkningsland
Lettland
Ingredienser
Äppelpuré* 89 % (äppel: EU (Italien eller Polen)), blåbärspuré* 5 %, jordgubbspuré* 4 %, björnbärspuré* 1 %, hallonpuré* 1 %. *Ekologisk ingrediens.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lat Eko Food Ltd.
EAN
7340191177901
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur påsen bör eventuella rester kasseras.
Bruksanvisning
Omskakas före användning. Skruva av korken och håll den utom räckhåll för barnet. Använd inte om korken eller förpackningen är skadad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 218 kJ / 51 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1,7 g |
| Natrium | 0 g |

