Laddar

Coop Eko spaghetti bolognese ekologisk 210 g 1 år
Alla Coop produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk spaghetti bolognese av fullkornspasta. Laktosfri.
Tillverkningsland
Ingredienser
Vatten, morot* 18 %, nötkött* 8 % (EU (Estland och/eller Lettland)), tomat* 7 %, tomatpasta* 6 %, paprika* 5 %, FULLKORNSVETEMJÖL* (vete: Italien), rismjöl*, lök* 2 %, rapsolja*, vitlök*, peppar*, oregano*. *Ekologisk ingrediens. Kan innehålla spår av soja och senap. Kokt fullkornspasta 18 %.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lat Eko Food Ltd.
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur burken bör ev. rester kasseras.
Bruksanvisning
TILLAGNING: Kan användas både kall och varm. Ta av locket före uppvärmning. Klickljudet garanterar oöppnad burk. Värm önskad mängd i mikro/vattenbad/pot. Rör om och känn efter att maten är lagom varm. Rester av uppvärmd mat bör kasseras.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 308 kJ / 73 kcal |
| Fett | 2,3 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 9,1 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 3,3 g |
| Salt | 0,06 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Natrium | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


